Genel Başkanımız İsmail DİLBER'in Yeni Sezon Mesajı
 • Futbol Ailemizin Değerli Dostları, Sözlerime Önce Sağlık vurgusu yaparak başlamak istiyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinin getirdiği zor koşullar içerisinde yeni bir futbol heyecanına daha başlıyoruz.

  Ekleme: 2020-09-11 Bu Haber 1237 kez okundu.

  Futbol  Ailemizin Değerli Dostları,
  Sözlerime Önce Sağlık vurgusu yaparak başlamak istiyorum.
  İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinin getirdiği zor koşullar içerisinde yeni bir futbol heyecanına daha başlıyoruz.


  Tabi ki futbolun olmazsa olmazlarından,tribünleri renklendiren,en zor anlarda bile futbolcularını motive edebilen 12. adam olarak tribünleri dolduran taraftarların çok önemli bir güç olduğunu, geçtiğimiz kısa dönemde boş tribünler en güzel yanıtı verdi. Bu süreçte , futbolun diğer unsurlarıda madden ve manen büyük kayıplar yaşadılar. 

  Yine bu zor süreçte, Önce Sağlık diyerek tüm olumsuzluklara rağmen  liglerimizin saygı, sevgi , fair play, hoşgörü ve sağduyu olgusuyla pekişeceği heyecan dolu bir gösteriye sahne olmasını dilemekteyim.

  Yeni sezonda da Süper Lig'in ağırlığını son dönemlerde olduğu gibi Türk Teknik Adamlarımız taşıyacaktır. Türk teknik adamlarımız ortaya koydukları performans, kendilerini geliştirme ve yenileme yolunda katettikleri mesafeler oldukça memnuniyet vericidir.

  Diğer önemli bir konuda hem ülke futbolunun gelişmesi hem de  liglerimizden yetişen yerli futbolcuların çoğunlukta olduğu bir Milli Takım oluşturmaktır. Şu anda Sayın Şenol Güneş yönetimindeki UEFA Avrupa Futbol Şampiyonasına katılmayı hakeden ekibimizde liglerimizden yetişen futbolcuların sayısı da oldukça fazladır.

  Bu sayının arttırılması ve teşvik edilmesi için Sayın Nihat Özdemir başkanlığındaki Futbol Federasyonumuzun gerekli düzenlemeleri yapacağını ,gerek tesis gerekse futbolcu yetiştirilmesi konusunda gereken adımları atacağına inanıyoruz.  Bu konuda TÜFAD olarak da üzerimize düşenin yapılacağının bilinmesini isteriz.

  Bir diğer önemli konuyu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Pandemi nedeniyle vatandaşlarımızın sağlığını ön plana alarak Devletimizin sağladığı olanaklar, Sağlık Bakanlığımız ve personellerinin gece-gündüz demeden canlarını da feda ederek özveriyle çalışmaları son derece takdire şayan olup en içten teşekkürlerimi sunar, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet  dilerim.


  Bu duygu ve düşünceler içerisinde 2020-2021 Futbol Sezonunda Teknik Adamlarımız başta olmak üzere ,futbol  paydaşlarımıza, kulüplerimize , sporcularımıza, tribünde olmasalarda futbol seyircilerine, medya kuruluşlarına ve tüm futbol emekçilerine en derin saygı ve sevgilerimi sunar, sağlıklı,başarılı bir sezon geçirmelerini dilerim. 

  İsmail DİLBER
  TÜFAD Genel Başkanı
  AEFCA Başkan Yardımcısı

DERNEK İLETİŞİM HATTI
0850 340 1991
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI
0505 034 1965
HABERLER
 
© 2020 Tüfad İstanbul
Bu sitenin tasarımı ve kodlaması Bahadır Yagan'a aittir.